Міскантус

Міскантус – це багаторічна трава С4, яка походить з Південно-Східної Азії. Це дуже ресурс ефективна культура, яка після дворічного періоду вирощування може давати до 25 тон сухої речовини на рік у Центральній Європі. Його можна збирати щорічно протягом періоду вирощування до двадцяти років. Застосування гербіцидів необхідне лише на етапі розсади. Його біомасу можна використовувати для широкого діапазону шляхів утилізації, включаючи спалювання, перетворення на біоетанол, виробництво будівельних матеріалів і основних хімікатів.

miscanthus-silvergrass-miscanthus-silvergrass-genus-african-eurasian-pacific-island-plants-grass-family-102754795-EJL2IrhJW
Propagation-material-left

Матеріал для розмноження-Різоми

Міскантус Giganteus в даний час є найбільш широко культивованим генотипом. Будучи триплоїдним міжвидовим гібридом, цей генотип не дає фертильного насіння і повинен розмножуватися за допомогою кореневищ. Порівняно з розмноженням за допомогою насіння, цей метод є дуже трудомістким і досить дорогим.

На малюнку показані кореневища Міскантус Giganteus

Посадка-Різом

Висаджують кореневища Міскантус за допомогою кореневищної сівалки, яку можна порівняти з картоплесаджалкою.

На малюнку праворуч показано посадку кореневищ Міскантус
Planting-right
4-scaled

Міскантус — це багаторічна культура, яку після дворічного періоду вирощування можна збирати щорічно протягом загального періоду вирощування до 20 років. Хімічна або механічна прополка необхідна тільки в перші два роки. Немає відомих шкідників або хвороб, які вражають міскантус. Крім того, він вимагає лише невеликої кількості добрив. Рекомендується удобрювати культуру кількістю поживних речовин, вилучених через зібрану біомасу.

Урожай

Міскантус можна збирати у вигляді рулонів або тюків. У Центральній Європі, через холодні зими, біомаса має низький вміст води близько 15 відсотків під час збору врожаю. Тому збирання проводять самохідним кормозбиральним комбайном, як показано на малюнку.

На малюнку збір комбайном.
Harvest-right (1)
Harvest-left

Урожай-Тюки

Якщо біомаса занадто волога, весь урожай розкладають у валок, а потім пресують.

Тюк міскантусу показаний на малюнку зліва.

Ефективність

Міскантус є малозатратною культурою з високою ефективністю води, землекористування та енергії. Дослідження показали, що міскантус здатний давати чисту врожайність енергії до 590 G на гектар на рік. Крім того, він повертає поживні речовини з надземної біомаси назад до кореневищ восени, тобто перед збором урожаю. Кореневища служать органами зберігання для повторного проростання наступної весни. З цієї причини міскантусу потрібні лише невеликі кількості добрив.

giant-grass-miscanthus-17179102-cQ_fI_132

Фази встановлення та збору урожаю

українською